Що робити з тріщинами в цегляній кладці та як їх запобігти

Тріщини на поверхні цегляної кладки можуть виникнути з різних причин, головною з яких є неправильне укладання цегли чи використання неякісного матеріалу. У випадку неправильного укладання або наявності дефектів у цегли можуть виникнути тріщини. Також тріщини можуть з’явитися через розширення та стискання матеріалу під впливом температурних змін, і якщо цей фактор не враховано під час укладання, цегла може почати тріскатися.

Отже, причини появи тріщин в цегляній облицювальній кладці включають:

Неправильна підготовка основи: якщо поверхня, на яку проводиться кладка, є нерівною, має дефекти або нестійка, це може призвести до тріщин у кладці.

Використання неякісного матеріалу: якщо цегла має відколи, тріщини або інші дефекти, вона може бути менш міцною і більш схильною до тріщин.

Неправильне приготування розчину: співвідношення компонентів розчину та кількість води мають відповідати нормам, інакше це може погіршити міцність кладки.

Неправильна техніка укладання цеглин: невірно прилягаючі цеглини з зазорами можуть створити напругу в кладці, що призведе до тріщин.

Недостатня міцність конструкції: брак підтримки або зміцнення кладки може збільшити ймовірність тріщин.

Час висихання розчину: швидке висихання розчину після кладки може спричинити тріщини через скорочення обсягу та напругу в матеріалі.

Несприятливі умови експлуатації: вплив вологості, температурних змін, навантажень та інших факторів може сприяти появі тріщин.

Враховуючи ці фактори та дотримуючись правильних технологій, можна уникнути чи зменшити ймовірність виникнення тріщин в цегляній облицювальній кладці.

Що робити, якщо тріщина вже з`явилась?

Якщо тріщина в стіні є стабільною, не поширюється далі і не становить небезпеки, її можна легко закласти, використовуючи монтажну піну або цементний розчин. Цей метод зазвичай застосовується для невеликих тріщин, що не перевищують 10 мм у найширшому місці.

Ось покрокова інструкція:

 1. Відбийте краї тріщини молотком. Це допоможе створити краще зчеплення із розчином.
 2. Очистіть тріщину. Використовуйте воду, кисть або промисловий пилосос, щоб видалити бруд та цегляний пил.
 3. Заповніть тріщину піною. Після цього зріжте надлишок (2-4 мм) і закладіть розчином, щоб захистити піну від впливу ультрафіолету. Якщо тріщина близько 7-8 мм і ви повністю закладаєте її розчином, додайте в розчин дрібний пісок для покращення міцності.

Для більших тріщин (більше 10 мм):

 1. Закладайте їх тими самими засобами або цементним розчином з додаванням уламків цегли для підвищення міцності.
 2. Може знадобитися зміцнення стіни металевими смугами.

Цей процес допомагає відновити цілісність стіни та запобігти подальшому розширенню тріщин.

Найефективніший спосіб запобігти появі тріщин на цегляній кладці

Пропрацювавши 15 років в сфері будівництва, наші спеціалісти дійшли висновку, що найчастішою причиною появи тріщин є несприятливі умови експлуатації: дія води або хімічних речовин та температурні зміни. Для того, щоб захистити цегляну кладку від цих чинників рекомендуємо використовувати гідрофобізатор для цегли.

Гідрофобізатор для цегли – це хімічна речовина, яка використовується для обробки цегляних поверхонь з метою надання їм гідрофобних властивостей, тобто властивостей завдяки яким вона відштовхують воду. Застосування гідрофобізатора може давати різні переваги для цегляної кладки. Давайте розглянемо їх:

 • Захист від вологи: головна мета гідрофобізації – запобігання проникненню вологи в структуру цегли. Водовідштовхуючий ефект дозволяє зменшити вологопоглинання матеріалу, що у свою чергу знижує ймовірність виникнення проблем, пов’язаних з вологістю, таких як утворення сольових висолів та руйнування кладки.
 • Підвищення теплоізоляційних властивостей: за рахунок зменшення вологопоглинання цегли підвищується її теплоізоляційна здатність. Сухі матеріали найкраще утримують тепло, що може бути корисним для ефективності теплоізоляції стін.
 • Захист від руйнування: завдяки тому, що гідрофобізатор не дає воді приникати в пори цегли (приникаючи в середину під час циклу заморозки-розмерзання, вода збільшує свій об`єм, чим спричиняє руйнування матеріалу та появу тріщин), матеріал залишается захищеним.
 • Підвищення стійкості до агресивних середовищ: гідрофобізовані поверхні краще чинять опір впливу агресивних середовищ, таких як кислоти та луги, що також може сприяти збереженню якості цегляної кладки.
 • Запобігання утворенню цвілі та грибка: гідрофобізатори створюють бар’єр для вологи, що ускладнює розвиток цвілі та грибка. Це особливо актуально в умовах підвищеної вологості, де кладка схильна до ризику утворення грибкових або пліснявих колоній.
 • Зменшення впливу солей: вода, що проникає в цеглу, може містити різні мінерали та солі. При висиханні вологи ці солі можуть залишитися на поверхні і викликати утворення висолів, що зрештою призводить до руйнування цегляної кладки. Гідрофобізатори допомагають запобігти цьому процесу.
 • Збільшення терміну служби кладки: захист цегли від вологи та пов’язаних із нею проблем може продовжити термін служби стін та загальної конструкції.

При застосуванні гідрофобізаторів важливо дотримуватися вказівок виробника і правильно проводити процес обробки, щоб досягти максимальної ефективності та довговічності захисту. Якщо Ви вирішили, що на вашому об`єкті гідрофобізатор є потрібною річчю – не зволікайте та залишайте заявку на сайті gidrofob.com.ua або телефонуйте за номером:

☎️(063)811-9000