Вологостійка цегла: міф чи реальність?

Сьогодні ми спробуємо розібратися який вид цегли більш вологостійкий і як можна підвищити вологостійкість цього матеріалу за допомогою спеціальних засобів.

Існують різні види цегли і кожен із них має свої особливості.

Керамічна цегла:

 • Виготовляється шляхом випалу глини.
 • Характеризується високою міцністю та довговічністю.
 • Має гарну теплоізоляцію.
 • Використовується для будівництва житлових, комерційних та промислових будівель.

Силікатна цегла:

 • Виготовляється з пісковика та вапна.
 • Має гарну водостійкість.
 • Є легким та міцним матеріалом.
 • Часто використовується в місцях із підвищеною вологістю, таких як підвали.

Гіперпресована цегла:

 • Створюється шляхом високого тиску та стиснення будівельних матеріалів.
 • Має високу щільність і міцність.
 • Відрізняється мінімальним водопоглинанням.
 • Використовується у будівництві, де важлива стійкість до вологи.

Яка цегла більш вологостійка?

Коефіцієнт водопоглинання відіграє ключову роль у визначенні стійкості матеріалу до контакту з водою та його здатності вбирати вологу. Цей показник вимірюється у відсотках і вказує на відсоток вологи від загального обсягу цегли, яка може ввібрати матеріал. Розглянемо значення коефіцієнта водопоглинання для різних видів цегли:

 • Керамічна повнотіла: від 6% до 9%.
 • Керамічна порожниста: 10-13%.
 • Силікатна повнотіла: 10-12%.
 • Силікатна пустотіла: 15%.
 • Гіперпресована повнотіла: 2-5%.
 • Гіперпресована пустотіла: 5-7%.

Слід зазначити, що пустотіла цегла здатна вбирати більше вологи, оскільки її порожнини служать ефективним резервуаром для конденсату.

Гіперпресована повнотіла цегла виявляється найбільш стійкою до вологості, в той час як силікатна пустотіла цегла є найменш стійкою. Це зумовлено характеристиками складу та технології виготовлення силікатної цегли, яка здатна вбирати більше вологи в порівнянні з керамікою або гіперпресованими матеріалами.

Робимо цеглу вологостійкою за допомогою Гідрофобізатора ФОБ Ф-7

Гідрофобізація – це процес обробки поверхні матеріалу або конструкції спеціальними речовинами (гідрофобізаторами), покликаний зробити його водовідштовхуючим. Застосування гідрофобізації в будівництві з цегли може бути необхідним для захисту споруд від вологи та опадів. Ось кілька типів споруд із цегли, які можуть вимагати гідрофобізації:

Зовнішні стіни будівель: гідрофобізація зовнішніх стін може допомогти запобігти проникненню вологи в матеріал і захистити стіни від пошкоджень, спричинених впливом вологи.

Фасади: гідрофобізація фасадів покращує їх стійкість до атмосферних впливів, у тому числі до вологи, та сприяє збереженню зовнішнього вигляду споруди.

Цегляні паркани: захист цегляних огорож від вологи допомагає запобігти їх руйнуванню та збільшує термін служби.

Цоколі будівель: гідрофобізація цоколів будівель є важливим моментом для запобігання проникненню вологи в основу будівлі. Волога, потрапляючи в цоколь, може сприяти руйнуванню фундаменту та викликати проблеми з вологостійкістю підвалу. Гідрофобні обробки на цоколях допомагають зміцнити структуру та захистити її від вологи, підвищуючи довговічність та стійкість до атмосферних впливів.

Використання гідрофобізатора не тільки продовжує термін служби цегли та надає цеглині гідроізоляційні властивості (вода стікає по поверхні цегли), але також підвищує її теплоізоляційні властивості. Це досягається завдяки тому, що гідрофобне просочення запобігає вбиранню зайвої вологи цеглою, заповнюючи пори. Таким чином, він ефективніше утримує тепло.

Не менш важливою перевагою застосування гідрофобізатора для цегли є його здатність підтримувати тривале збереження зовнішнього вигляду цегляної кладки. Оброблена цегла зберігає свій привабливий зовнішній вигляд протягом тривалого часу, поєднуючи це з покращеними характеристиками міцності.

Гідрофобізатор також забезпечує захист від вигоряння кольору, особливо важливий для декоративної цегли. Просочення запобігає вицвітанню кольору під впливом сонячних променів, допомагаючи зберегти насиченість та яскравість відтінків протягом тривалого часу.

Крім того, гідрофобізатор додатково захищає цеглу від появи висолів. Цей ефект особливо важливий для збереження структури та цілісності цегли, запобігаючи її руйнуванню під впливом вологи та солей, які можуть проникнути в пори матеріалу. Таким чином, застосування гідрофобізатора забезпечує комплексний захист цегли, зберігаючи її зовнішній вигляд та структуру протягом тривалого часу. Для того, щоб купити гідрофобізатор для цегли – робіть замовлення на сайті gidrofob.com.ua або дзвоніть за номером:

☎️(063)811-9000