Чим обробити цеглу від солі

На цегляних фасадах можуть утворитися висоли – білі плями та розлучення, які не лише псують зовнішній вигляд будівлі, але й можуть з часом призвести до руйнування стін. Чим раніше розпочати видалення висолів, тим простіше буде відновити зовнішній вигляд будівлі. Однак найкращим підходом залишається профілактика їхньої появи при будівництві будинку. Тому сьогодні розберемо чим обробити цеглу від солі і що робити, якщо вона вже з’явилася.

Висоли на цегляних фасадах утворюються через випаровування води, що містить розчинені солі. Лицьова керамічна цегла вбирає певну кількість вологи, яка переміщається по її капілярах. У суху погоду розчинені солі разом із вологою виходять на поверхню цегли і після випаровування води залишають видимий сольовий наліт.

Ці висоли не тільки погіршують естетику фасаду, а й сприяють старінню та руйнуванню будівельних матеріалів. Солі поступово руйнують цеглу, що призводить до кришення кладки та її вимивання дощем. Крім того, кристалізація солей усередині цегли може спричинити руйнування кладки зсередини.

Про проблему висолів варто задуматися ще на етапі будівництва котеджу, а при їх появі слід якнайшвидше усунути наліт.

3 основні причини появи солі на облицювальній цегли:

Вміст солей у будівельних матеріалах: солі можуть бути присутніми в розчині для кладки і в самій цеглині. Особливо до утворення висолів приводять антиморозні добавки, прискорювачі твердіння та луги у цементній суміші.

Волога з опадів та витоків: солі можуть проникати в кладку з дощовою водою або через протікання даху. Причинами висолів можуть стати морська сіль, так і викиди промислових об’єктів.

Неефективна гідроізоляція фундаменту: при недостатній гідроізоляції фундаменту солі можуть проникати у стіни із ґрунту, піднімаючись разом із вологою.

Захист кладки від утворення висолів

Щоб запобігти появі висолів на облицювальній цеглині, після завершення будівництва або очищення та повного висихання фасаду слід захистити його спеціальним водовідштовхувальним просоченням, званим гідрофобізатором. Ці засоби формують на поверхні водонепроникний шар, який перешкоджає проникненню води та вимиванню солей.

Обираємо чим обробити цеглу від солі

Вибір гідрофобізатора

Типи гідрофобізаторів:

 • Рідкі: легко наносяться, мають хорошу здатність, що проникає, ефективні для глибокого просочування цегли.
 • Пастоподібні: зручні для нанесення на невеликі ділянки або за складних рельєфів фасаду.

Основи гідрофобізатора для цегли:

 • На водяній основі: ці кошти економічні, оскільки перед застосуванням розлучаються водою. Вони легко наносяться, але мають меншу проникаючу здатність порівняно з органічними розчинами. Їх можна використовувати на вологих поверхнях.
 • На органічних розчинниках: такі гідрофобізатори забезпечують глибоке проникнення в структуру цегли і створюють довговічний захист. Вони особливо ефективні для зовнішнього застосування та вимагають сухої поверхні для нанесення.

Паропроникність:

 • Паропроникні: дозволяють волозі зсередини конструкції випаровуватися назовні, запобігаючи накопиченню вологи та пов’язані з цим проблеми. Це особливо важливо, якщо проблема вологи виходить зсередини, наприклад, через погану гідроізоляцію фундаменту. Кремній-органічні силіконові засоби є гарним прикладом паропроникних гідрофобізаторів.
 • Паронепроникні плівкові: утворюють водонепроникну плівку, але можуть перешкоджати випаровуванню вологи зсередини конструкції. Їх краще не використовувати, якщо проблема вологи пов’язана із недостатньою гідроізоляцією основи.

Правильною відповіддю на питання чим обробити цеглу від солі буде гідрофобізатор FOB-F7.

Гідрофобізатор FOB-F7 є ефективним засобом захисту цегли від вологи. Проникаючи в пори матеріалу, він створює на його поверхні водовідштовхувальний бар’єр, запобігаючи проникненню води в цеглу.

Використання гідрофобізатора FOB-F7 для цегли дає безліч переваг. Ключова особливість цього кошти – можливість економії на будівельних матеріалах. Гідрофобізатор покращує теплоізоляційні властивості цегли, не допускаючи вбирання вологи та підтримуючи високі значення теплопровідності. Це дозволяє використовувати силікатну цеглу замість звичайної і завдяки гідрофобізації досягти аналогічних теплоізоляційних характеристик. Це важливий аспект для економії у приватному будівництві.

Крім того, гідрофобізатор FOB-F7 захищає цеглу від утворення грибка, плісняви ​​та висолів, тим самим продовжуючи термін його служби та зберігаючи привабливий зовнішній вигляд стін.

Гідрофобізатор для цегли використовується як на етапі будівництва, так і під час ремонту будівель. Його можна застосовувати для внутрішніх та зовнішніх стін, а також для обробки цегляних фасадів та конструкцій з різних типів цегли – від рядової до декоративної. Правильне використання гідрофобізатора допомагає надійно захистити цегляні поверхні від вологи, підвищити їхню довговічність та зберегти естетичний вигляд будівлі на довгі роки.

Застосування гідрофобізатора FOB-F7:

 1. Підготовка поверхні: переконайтеся, що фасад очищений від бруду, висолів та інших забруднень. Якщо волога поверхня, використовуйте гідрофобізатори на водній основі.
 2. Нанесення: наносите гідрофобізатор розпилювачем, рівномірно розподіляючи його поверхнею. Дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо кількості шарів та часу висихання.
 3. Захист та догляд: гідрофобізатор не тільки захищає від проникнення води, а й знижує забруднення фасадів. Він також підвищує теплозахисні, антибактеріальні та антигрибкові властивості стін, роблячи їх стійкішими до зовнішніх впливів.

Як впоратися з висолами на цегляній кладці

Проблема висолів на облицювальній цеглині ​​може вимагати різних підходів для їх усунення. Ось що можна зробити:

Очищення водою: у деяких випадках відкладення можна видалити з цегляної поверхні за допомогою простої води. Але часто цього недостатньо для повного очищення.

Застосування спеціалізованих складів, що очищають: для видалення більш стійких сольових відкладень застосовують хімічні розчини. Важливо розуміти, що різні очищувачі є ефективними для різних типів солей, тому для вибору правильного складу потрібно визначити хімічну природу висолів. Можна, можливо:

 • Провести хімічний аналіз відкладень, щоб дізнатися про їх склад.
 • Підбирати засіб експериментально тестуючи його на невеликих ділянках стіни.

Використання розчинів з активними речовинами: препарати для видалення висолів зазвичай містять поверхнево-активні речовини та кислоти. Вони можуть бути небезпечні для здоров’я, тому важливо дотримуватися запобіжних заходів:

 • Працювати у захисних рукавичках та окулярах.
 • Наносити розчин на стіни пензликом, валиком чи розпилювачем.
 • Зачекати 10-30 хвилин і змити склад водою.

Важливо: при виборі очищувача та методики слід враховувати склад висолів. Оскільки тип сольових відкладень може змінюватись, для визначення найкращого методу очищення або засобу можливо знадобиться хімічний аналіз або емпіричне тестування різних складів на невеликих ділянках стіни.

Для того, щоб купити гідрофобізатор FOB-F7 для цегли — залишайте заявку на сайті gidrofob.com.ua або телефонуйте за номером:

☎️(063)811-9000