Підбір кольору тротуарної плитки

Вибір відповідного кольору тротуарної плитки – одне з основних питань, які ставлять клієнти будівельних компаній під час купівлі тротуарної плитки. Одним з поширених помилок є імпульсивна покупка, коли вибирається перша яскрава плитка, що попалася. Важливо приймати виважені рішення, вивчаючи каталоги виробників для вибору відповідного кольору, який поєднується з навколишньою місцевістю та екстер’єром будинку.

Перш за все, рекомендується вивчити досвід сусідів і прогулятися котеджним селищем або подивитися референси в пінтересті або на сайтах продавців тротуарної плитки для отримання натхнення. Можна запросити зразки у постачальника і приміряти їх до фасаду, щоб побачити, як кольори поєднуються з навколишнім середовищем. Деякі постачальники надають послугу підбору кольору тротуарної плитки до фасаду за допомогою візуалізації, що допомагає вибрати найбільш вдале поєднання.

При виборі кольору тротуарної плитки важливо враховувати місцевість оточення. Наприклад, у сонячних регіонах рекомендується уникати занадто темних відтінків, а ближче до моря та на території біля басейнів можна використовувати пісочні та блакитні відтінки. Також варто пам’ятати, що не варто використовувати зелені тони тротуарної плитки, якщо ви не хочете, щоб вона зливалася з рослинністю на ділянці.

Ще одне важливе правило – вибирати нейтральні відтінки для базового кольору мощення та використовувати яскраві кольори для декоративних елементів. Рекомендується дотримуватися пропорції 60-30-10, де основний колір займає близько 60% простору, вторинний – 30%, а 10% – це колірні акценти і декор.

Пам’ятайте про поєднання кольорів та правила: теплі з теплими, холодні з холодними, щоб створити гармонійний та привабливий зовнішній вигляд вашого будинку та ділянки.

Підбір кольору тротуарної плитки для різних типів ділянок

При облаштуванні присадибної території навколо житлового будинку рекомендується вибирати нейтральні відтінки, такі як сірий, бежевий або коричневий, щоб гармонійно поєднувалися з кольором фасаду. Популярними варіантами є тротуарна плитка сірого, червоного або коричневого кольору.

Для громадських просторів можна використовувати яскравіші кольори, наприклад, жовту або червону плитку, щоб виділити зони відпочинку або пішохідні доріжки.

У разі наявності різноманітних кольорів в оточенні краще зупинитися на нейтральних відтінках, щоб уникнути зайвого контрасту.

Також необхідно враховувати функціональне призначення та місце укладання тротуарної плитки. Наприклад:

 • На міських вулицях та площах з високим транспортним потоком рекомендується використовувати світлі відтінки, щоб не притягувати сонячне проміння та запобігати перегріву плитки.
 • Для зон відпочинку та пішохідних зон, де люди проводять багато часу, підходять теплі та яскраві відтінки, щоб створити приємну атмосферу.
 • У тіньових місцях краще вибирати світлі відтінки для покращення освітлення та безпеки.
 • В областях з підвищеним ризиком ковзання, таких як біля водних джерел, підходить темна тротуарна плитка з шорсткою поверхнею для кращого зчеплення.

Як захистити тротуарну плитку від стирання та вигоряння кольору

Через 15 років досвіду в будівництві ми дійшли висновку, що далеко не всі виробники тротуарної плитки та будівельні компанії, що надають послуги з її укладання, згадують про те, що важливим є не тільки правильний підбір кольору та товщини тротуарної плитки, але й правильний вибір захисного засобу. . Всім своїм клієнтам ми рекомендуємо проводити гідрофобізацію тротуарної плитки відразу ж після укладання і ось чому:

 • Захист від вологи: застосування гідрофобізаторів створює на поверхні бруківки захисний шар, який відштовхує воду. Це запобігає проникненню вологи та зменшує ризик пошкодження плитки через заморожування та відтавання, особливо в зимовий період.
 • Гідрофобізація також сприяє зменшенню утворення калюж після дощу та робить поверхню антиковзною, що підвищує безпеку.
 • Підвищення стійкості до забруднень: гідрофобізатори створюють бар’єр проти різних плям та забруднень, таких як олія, жир, кава, вино та інші рідини. Це полегшує очищення та підтримання зовнішнього вигляду бруківки.
 • Захист від вологи та забруднень може продовжити термін служби бруківки, оскільки він залишається у кращому стані протягом більш тривалого періоду.
 • Гідрофобізатори допомагають зберегти яскравість відтінку та текстури тротуарної плитки, запобігаючи стирання.
 • Застосування гідрофобізаторів знижує ризик утворення сольових плям (висолів), що сприяє збереженню якості бруківки на довгостроковій основі.
 • Захист від УФ-променів: гідрофобізація забезпечує захист від впливу ультрафіолетових променів, запобігаючи вигоранню матеріалу.

На українському ринку величезна різноманітність кольорів тротуарної плитки, якщо у вас досить великий бюджет, вам по кишені буде покриття дорогих виробників, наприклад Золотого Мандарина, вишуканих кольорів лінійки колор-мікс. Але якщо ви хочете заощадити, але хочете естетичний двір, то у нас є чудова альтернатива – просочення з ефектом мокрого каменю, яке робить колір тротуарної плитки більш яскравою та насиченою, що навіть звичайна сіра плитка класичної форми виглядатиме дорого та красиво. У лінійці BlackStone представлені два типи просочення: класичний мокрий камінь і мокрий камінь з ефектом, що тонує.

Захисне просочення BlackStone з ефектом мокрого каменю має ті ж переваги, що і звичайний гідрофобзатор, тільки з додатковими фішками у вигляді візуального ефекту та знепилювання поверхні.

Якщо Ви вирішили придбати Гідрофобізатор ФОБ Ф-7 або захисне просочення BlackStone з ефектом мокрого каменю – телефонуйте за номером:

☎️(063)811-9000