Кришення тротуарної плитки може виникнути, якщо вибрано невідповідний матеріал або якщо роботи виконані неякісно. Проблеми через дані фактори можуть проявитися у вигляді тріщин, відшаровування, зміни кольору або порушення цілісності покриття (тобто кришення та руйнування). Важливо, що такі дефекти можуть виникнути також через неправильну експлуатацію, наприклад, застосування агресивних хімічних речовин або механічних пошкоджень. І в цій статті ми розповімо що робити, якщо кришиться тротуарна плитка.
Основні причини кришення тротуарною плиткою можуть бути такими:
- Використання неякісного матеріалу, який починає тріскати або розшаровуватися без видимих причин після укладання. У такому разі рекомендується замінити усю партію плитки.
- Неправильне укладання, коли окремі елементи не відповідають загальній поверхні плитки або можуть рухатися при експлуатації. В цьому випадку необхідно перекласти плитку, провівши повторні підготовчі роботи.
Неправильне використання покриття
Навіть високоякісна тротуарна плитка не зможе довго протистояти руйнуванням, якщо навантаження на неї відповідає її призначенню. При виборі плитки необхідно враховувати як її зовнішній вигляд, а й очікувані навантаження. Наприклад, плитка, призначена для пішохідного руху, не підійде для ділянок із інтенсивним автомобільним трафіком. Важливо отримати консультацію фахівця, який допоможе визначити відповідний тип плитки для конкретної ділянки, враховуючи її особливості та навантаження.
Неправильний догляд за покриттям
Бетонна тротуарна плитка не вимагає складного догляду, але важливо дотримуватися кількох простих правил. Восени слід прибирати опале листя з плитки, а взимку чистити від снігу тільки м’якими інструментами, щоб не пошкодити її верхній шар. Не рекомендується використовувати гострі чи металеві інструменти, які можуть пошкодити плитку. Якщо плитка розташована в тінистому та вологому місці, на ній може з’явитись мох, який слід видаляти механічно чи хімічно. Перед використанням хімічних засобів або гострих інструментів краще проконсультуватися з фахівцем, щоб уникнути пошкоджень покриття.
Якщо плитка починає руйнуватись після зими, це може вказувати на її низьку якість і потребує заміни. Важливо забезпечити хороший стік води, щоб уникнути скупчення вологи, що може призвести до пошкоджень після зими.
Білий наліт на плитці не завжди вказує на її низьку якість; це часто результат гідратації цементу та добавок у бетоні. Він може бути змитий дощем або видалений змивкою для бетонних виробів.
Зелений наліт на плитці може бути викликаний утворенням моху та водоростей у порах через вологість. Його можна видалити обробкою антигрибковим розчином після обробки поверхні водою під високим тиском.
Нарешті, якісний вибір матеріалу та робіт може допомогти уникнути проблем із тротуарною плиткою. Однак, якщо проблеми виникли, їх можна вирішити, вживши відповідних заходів. Важливо пам’ятати, що найкраще вибирати якісну плитку із самого початку, щоб уникнути проблем у майбутньому.
При укладанні тротуарної плитки важливо дотримуватися рекомендацій щодо влаштування основи дорожнього покриття, які можна знайти на сайті виробника. Основа повинна відповідати очікуваним навантаженням, і її пристрій може відрізнятися залежно від цього.
Кришиться тротуарна плитка: що робити?
Якщо у вас вже виникла дана проблема, то ось кілька кроків, які можна зробити для вирішення цієї проблеми:
Оцініть стан плитки: перевірте область, де плитка почала кришитися, щоб визначити масштаб проблеми та можливі причини.
Зв’яжіться з професіоналами: якщо проблема серйозна або ви не впевнені в причинах, найкраще звернутися до фахівців із укладання тротуарної плитки. Вони зможуть оцінити ситуацію та запропонувати відповідні рішення.
Заміна пошкоджених плиток: якщо кришка обмежена лише кількома плитками, їх можна замінити на нові. Це допоможе відновити цілісність покриття та запобігти подальшій руйнації.
Посилення основи: якщо проблема викликана недостатньою міцністю основи, можливо, потрібно підсилити її, щоб забезпечити надійніше кріплення плитки.
Профілактичне обслуговування: регулярне обслуговування та догляд за тротуарною плиткою можуть допомогти запобігти кришенню в майбутньому. Очищення від сміття та листя, видалення моху та водоростей, а також проведення ремонтних робіт за перших ознак пошкоджень можуть значно продовжити термін служби покриття.
Необхідно пам’ятати, що тротуарна плитка може бути ознакою більш серйозних проблем, тому важливо оперативно реагувати на дане явище і вживати необхідних заходів.
Кришиться тротуарна плитка: що робити, щоб запобігти?
Найкращим способом, що запобігти кришенню тротуарної плитки є обробка гідрофобизатором FOB-F7.
Гідрофобізатор FOB-F7, призначений для тротуарної плитки, відіграє ключову роль у її збереженні та захисті. Ми розробили оптимальний склад спеціально для цього, щоб забезпечити плитці довговічність, зберегти її колір та стійкість до впливу вологи та інших факторів.
Щоразу, коли наші клієнти приходять до нас із запитом: у нас кришиться тротуарна плитка, що робити? Ми впевнено відповідаємо обробляти гідрофобізатором FOB-F7, щоб зупинити процесс кришення або виконувати ремонт, а потім зміцнювати поверхню плитки тим же гідрофобізатором.
Після обробки гідрофобізатором плитка стає міцнішою і довговічнішою завдяки захисту від води, яка не проникає в пори матеріалу. Це запобігає руйнуванню плитки при зміні температури та забезпечує мінімальний термін служби на 15 років.
Незалежно від матеріалу, з якого зроблена тротуарна плитка, її необхідно захищати, особливо від появи висолів, які часто виникають після укладання. Гідрофобізатор запобігає утворенню висолів, захищає від вологи, запобігає утворенню тріщин та кришенню, а також зберігає привабливий зовнішній вигляд.
Ще однією важливою перевагою гідрофобізатора FOB-F7 для тротуарної плитки є захист від грибка та плісняви, що покращує зовнішній вигляд покриття.
Ці гідрофобізатори безпечні для здоров’я, оскільки містять сертифіковані компоненти, які не викликають алергічних реакцій або подразнень на шкірі, і не мають інших негативних впливів на організм.
Застосування гідрофобізаторів дуже просто: досить використовувати пульверизатор з низьким натиском, що робить процес зручним та безпечним, не вимагаючи складних інструментів.
Гідрофобізатори для тротуарної плитки дуже економічні: 5-літрова тара може обробити ділянку площею від 35 до 50 квадратних метрів, застосовується в один шар та забезпечує захист до 15 років.
Також важливо звертати увагу на технологію укладання тротуарної плитки.
Багато хто воліє укладати плитку самостійно, але при цьому часто припускаються поширених помилок:
- Неправильне вирівнювання та ухил плиток, що може призвести до перекосів.
- Помилки в системі водовідведення, які можуть призвести до накопичення води та пошкодження покриття.
- Неправильна розмітка ділянки може порушити гармонійний вид покриття.
- Відсутність герметизації між плитками, що може призвести до проникнення вологи та руйнування основи.
- Неправильний пристрій основи та його невідповідність очікуваним навантаженням, що може призвести до деформації або руйнування покриття.
Якщо вам вдалося уникнути цих помилок, то ви отримаєте довговічне та міцне покриття.
Для того щоб купити гідрофобізатор для тротуарної плитки — залишайте заявку на сайті gidrofob.com.ua або телефонуйте за номером:
(063)811-9000