Чим обробити бетонне вимощення

Для того щоб забезпечити довговічність і надійність основи будинку, необхідно передбачити ефективний захист фундаменту від води, що часто досягається за допомогою вимощення. Відсутність такого захисту може призвести до руйнування будь-якої бетонної основи через вологу. Крім функціональної ролі, вимощення також відіграє декоративну функцію, завершуючи загальний зовнішній вигляд будинку.

Чому виникають дефекти вимощення? При виготовленні смуги вздовж периметра будівлі використовуються різні матеріали, такі як бетон, цемент, бруківка, натуральний та штучний камінь. Найбільш поширеним варіантом є використання бетону. Однак згодом будь-яка вимощення може почати руйнуватися. Тому в цій статті ми поговоримо про те, чим обробити бетонне вимощення.

Ознаки дефектів можуть виявлятися у вигляді глибоких або поверхневих тріщин, зсувів та провалів окремих фрагментів, а також відшарування плитки від цоколя. Перш ніж приступити до зміцнення вимощення, необхідно виявити причини її руйнування:

 • Неправильна технологія укладання, така як відсутність гідроізоляційного шару, нерівномірне засипання або невідповідність нормам за шириною та глибиною.
 • Відсутність демпферного прошарку, що зумовлює збільшення ризику появи дефектів.
 • Виготовляє вимощення без нахилу до зовнішньої частини будівлі, що може призвести до затримки дощової вологи та утворення тріщин.
 • Відсутність армування в бетонному вимощенні, хоча дана процедура не є обов’язковою, вона надає смузі додаткову міцність.

Як відновити пошкоджене вимощення

Для відновлення вимощення, схильної до розтріскування, часткового обсипання і відшарування водовідвідної смуги навколо будинку, важливо оперативно усунути всі дефекти, щоб запобігти подальшому погіршенню стану покриття і проникненню вологи в основу будинку. При значному пошкодженні та глибокому просіданні ділянок доцільно виконати повну заміну зруйнованого покриття. Вибір методу залежить від типу використовуваного матеріалу:

 • Якщо вимощення виконане з плитки, найпростішим способом відновлення буде заміна дефектних частин новими. Перед заміною слід частково заповнити поглиблення піском.
 • Для відновлення асфальтового вимощення необхідно спочатку демонтувати пошкоджену ділянку. Потім формується яма, яку очищають та обробляють рідкою смолою. Після цього укладається новий асфальт, який ущільнюється ковзанкою.
 • Дефекти у вимощенні із суміші клею та бетону можна усунути з використанням вологостійкої монтажної піни та спеціальних полімерних матеріалів, які проникають у тріщини та швидко застигають. Цемент не підходить, тому що він заповнить лише верхню частину тріщини.
 • Для відновлення захисної стрічки з каменів слід замінити пошкоджені фрагменти. Для цього видаляють деформовані камені, насипають суміш подрібненого щебеню та піску, утрамбовують її, заливають розчином та цементом, а потім укладають новий фрагмент.
 • Дрібні тріщини можна закласти бетонною сумішшю.

Як вибрати чим обробити бетонне вимощення

Вимощення піддається впливу води довше інших конструкцій, і якщо ви не обробили вимощення після її монтажу, вона може почати кришитися. Засобами для захисту бетонного вимощення є захисні просочення різних видів.

Просочення для бетону представлені двома видами засобів:

Органічні засоби, що містять у своєму складі епоксидні смоли, поліуретан та акрил. Вони проникають у пори зовнішнього шару бетону, роблячи його водовідштовхуючим та захищаючи від агресивних впливів. Ці склади зміцнюють матеріал і запобігають утворенню цементного пилу.

Неорганічні засоби, що реагують з молекулярними сполуками покриття та перетворюють їх на інертні речовини. Це робить верхній шар бетону стійким до зовнішніх дій.

Вибір конкретного типу просочення залежить від індивідуальних потреб та характеристик вимощення.

Наші фахівці використовують гідрофобізатор FOB-F7 для обробки бетонного вимощення.

Гідрофобізатор FOB-F7 призначений для захисного оброблення бетону з метою надання йому гідрофобних властивостей. Цей продукт допомагає захистити вимощення від проникнення вологи та збільшує її стійкість до впливу зовнішніх факторів, таких як дощ, сніг, вологість тощо.

Застосування гідрофобізатора FOB-F7 дозволяє зробити бетонну вимощення більш стійкою до руйнування, запобігає утворенню цементного пилу та допомагає зберегти його первісний вигляд на тривалий термін.

Гідрофобізатори FOB-F7 є безпечними для людського здоров’я, оскільки містять лише сертифіковані компоненти, які зазвичай не викликають алергічних реакцій, подразнень чи інших негативних впливів на організм.

Їх застосування дуже зручне, тому що потрібно лише пульверизатор з низьким натиском, що робить процес простим і доступним, не вимагаючи використання складних інструментів.

Гідрофобізатори також економічні у використанні: за допомогою 5-літрової тари можна обробити ділянку площею від 35 до 50 м². Засіб наноситься в один шар та забезпечує захист до 15 років.

Переваги гідрофобізаторів FOB-F7 включають:

 • Запобігання утворенню сольових відкладень у вигляді висолів (білі плями).
 • Захист від плісняви, грибків та інших патогенних мікроорганізмів.
 • Створення водовідштовхувального шару, що забезпечує додатковий захист від вологи.
 • Збільшення терміну служби покриття.
 • Захист від масляних, цементних та інших видів плям.

Перед застосуванням гідрофобізатора необхідно дотримуватися інструкцій виробника і правильно підготувати поверхню вимощення для обробки. Це зазвичай включає очищення від пилу, бруду та інших забруднень, а також забезпечення сухості поверхні.

Після обробки гідрофобізатором FOB-F7 вимощення набуває здатності відштовхувати воду, що допомагає запобігти її руйнуванню та покращує загальну довговічність конструкції.

Гідроізоляція вимощення

Гідроізоляція вимощення є важливим кроком для запобігання її руйнуванню та забезпечення ефективного функціонування. Зазвичай для цієї мети використовуються різні матеріали, такі як цегла притискна кладка, глина або асфальтова стяжка.

Для захисту вимощення від скупчення ґрунтових вод та неправильного стоку рекомендується облаштувати вздовж її периметра канавку та попередньо застелити її гідроізоляцією. Як матеріали для гідроізоляції широко застосовуються поліпропіленові та полівінілхлоридні плівки, які мають високу стійкість до впливу вологи.

Гідроізоляція вимощення може бути виконана двома основними способами:

Проникаючий метод, який ґрунтується на проникненні ізолюючих матеріалів у пори бетону під впливом гідравлічного тиску. Цей метод сприяє збільшенню міцності та стійкості вимощення за рахунок формування кристалічної структури, яка запобігає проникненню води через матеріал.

Фарбувальний метод, що включає нанесення бітумної мастики на поверхню вимощення з використанням щітки. Цей метод надає захист вимощення шляхом створення водонепроникного шару, який запобігає проникненню вологи. При цьому важливо наносити мастику на суху та чисту поверхню для забезпечення ефективного захисту вимощення від вологи та довговічності покриття.

Серед усіх вищенаведених методів – кращим способом чим обробити бетонну стяжку, є гідрофобізатор для бетону FOB-F7. Для замовлення залишайте заявку на нашому сайті gidrofob.com.ua або телефонуйте за номером:

☎️(063)811-9000